Ako sa bude bitcoinu dariť v roku 2017?

Ako sa bude bitcoinu dariť v roku 2017?

Ako sa bude bitcoinu dariť v roku 2017?

Žiadne komentáre na Ako sa bude bitcoinu dariť v roku 2017?

Historický vývoj ceny bitcoinu

Pretože bitcoin je na trhu ešte relatívne krátku dobu, neexistuje veľké množstvo dat a ukazovateľov, podľa ktorých by sa dala cena bitcoinu dobre odhadovať z dlhodobého hľadiska, ako je tomu napríklad pri zlate. Bitcoin má ale jednu z často prehliadaných vlastností a to je delenie bitcoinu.

Tak, ako bolo spomenuté v minulom článku, bitcoinové delenie je často spojené s rastom bitcoinu.

Letmý pohľad na historické maximá:

Od júla 2011 do 25. februára 2013, bola cena bitcoinu okolo 32 dolárov. Cenový graf zaznamenal historicky prvý prudší výkyv tesne pred júlom 2011.

Potom čo sa cena ustálila, prišiel ďalší prudký nárast a to 8. apríla 2013. Cena vyskočíla na 238 dolárov a predstavovalo to nárast o 644%. Začiatkom júla 2013 bitcoin klesol na cca 69 dolárov.

Na začiatku novembra 2013 bitcoin znova atakoval svojú historickú hodnotu 238 dolárov. Koncom novembra už vyskočil na 1122 dolárov, čo predstavoval nárast o 371%.

Krátko na to bitcoin svoju historickú hodnotu opustil a celkovo za rok 2015 spadol až pod 200 dolárov. Hneď na to začal znova stabilne rásť a dnes, dva roky po historickom maxime a necelých 6 mesiacov po delení bitcoinu sa bitcoin znova obchoduje za cenu okolo 900 dolárov.

bitcoinmarketpriceusd

Zdroj: Blockchain.info

Prekonanie historického maxima?

Ak bitcoin dosiahne, alebo bude atakovat znova svoje historické maximum 1122 dolárov, dostane sa do popredia médií ako tomu bolo koncom roka 2013, kedy sa o bitcoine hovorilo prakticky na celom svete. Podporilo by to širokú verejnosť v investovaní do bitcoinu a je pravdepodobné, že by bitcoin svoje predchádzajúce maximum prekročil. Ak by sme znova počítali s rastom o 371% ako tomu bolo v roku 2013, cena bitcoinu by dosiahla hodnotu viac ako 3000 dolárov.

Tento rast by mohla podporiť aj súčastná ekonomická situácia v Južnej amerike. Vo Venezuele, kde momentálne panuje kriza a veľká inflácia, Google zaznamenal 400% nárast vyhľadávania slova Bitcoin.

Venezuelska mena už stratila jak hodnotu, tak dôveru venezuelčanov. Mimo dolárov a zlata sa snažia venezuelčania nakupovať aj bitcoin, ktorým môžu platiť napríklad na  amazon.com

Odborníci na bitcoiny odhadujú v strednom období (5-10 rokov) nárast bitcoinu až na viac ako 11000 dolárov, čo je naozaj neuveritelné. Investícia 100 eur by sa pri dnešnej cene 900 dolárov zhodnotila na 1100 dolárov a 900 eur na 11000 dolárov. Množstvo ľudí po svete už bitcoiny používa aj ako dlhodobú investíciu na dôchodok, čo sa môže časom ukázať ako veľmi správna voľba.

Je veľmi pravděpodobné, že v roku 2017 sa bude bitcoinu dariť a my mu budeme držať palce.

Tento článok nepredstavuje investičné doporučenie. Rozhodnutie o nákupu bitcoinu je len Vaše rozhodnutie. Myslite na to, že môžete nenávratne prísť o všetky investované peniaze. 


Prečítajte si informácie ohľadne nákupu a predaja bitcoinu: Nákup a predaj Bitcoinu

Napísať komentár

Donate

Túto stránku je možné podporiť darovaním ľubovoľného množstva Bitcoinu (BTC) na adresu:

35hAtdXsxScYc8pWmJSCXZ4eQyyLodr8G2

Back to Top

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?