Najlepšie peňaženky a burzy na rok 2018

Najlepšie peňaženky a burzy na rok 2018

Najlepšie peňaženky a burzy na rok 2018

3 komentáre na Najlepšie peňaženky a burzy na rok 2018

Bláznivá doba.. že? To, čo platilo včera neplatí dnes a kryptomeny pomaly, ale isto menia svet.

Vedeli ste že:

 • Momentálne existuje cca 1500 rôznych kryptomien?
 • V kryptomenách je momentálne uložených viac ako 830 miliard $?
 • Rozpočet Slovenska na rok 2018 je cca 20 miliard $?
 • BTC za rok 2017 narástol cca o 2 000%?
 • Vedeli ste že iné kryptomeny narástli aj o 35 000%?

 

Ak ešte nemáte žiadnu kryptomenu, ale chceli by ste naskočiť na vlak, tento článok je presne pre Vás.

Poďme na to postupne:

Nákup kryptomeny:

Kryptomeny sa nakupujú na burzách. O niektorých burzách som už písal v článku Nákup a predaj Bitcoinu ale znova ich spomeniem, pretože sú to stále kvalitné bezpečné burzy a odporúčam ich používať.

 

Coinbase

coinbase

Známa burza s obrovskou základňou používateľov. Pri prvom nákupe nad 100$ obdržíte 10$ bonus.

ODKAZ NA WEB


Bitstamp

bitstamp

Dôverihodná európska burza, ktorá poskytuje platformu na obchodovanie najznámejších menových párov.

Prednosťou sú nízke poplatky max 0.25% z transakcie a obrovská spoľahlivosť.

ODKAZ NA WEB


Revolut

Revolut

Nejedná sa o burzu, ale prekvapivo veľmi inovatívnu, ale stále v podstate klasickú banku, ktorá spadá pod bankového regulátora. Centrálny bod tejto banky je mobilná aplikácia a k nej vydaná klasická platobná karta. Ak Vás to zaujalo, odporúčam si o tom niečo naštudovať, pripadne napíšte komentár pod článkom.

 • Úžasný príklad reálneho použitia kryptomen v praxi
 • Ak kryptomeny nemenia svet, tak Revolut mení bankovníctvo
 • „Klasická banka“

ODKAZ NA WEB


Bittrex

bittrex2

Ak máte záujem o iné altcoiny, ktoré tieto burzy nepodporujú môžete sa pozrieť napríklad na Bittrex

 • Veľký počet podporovaných kryptomen a menových párov.
 • Nízke poplatky

Momentálne sú pozastavené nové registrácie 

ODKAZ NA WEB


Burz s kryptomenami existuje obrovské množstvo a nebudem ich uvádzať zbytočne veľa. Osobne preferujem variantu vstupu k kryptomene cez čo najdôverihodnejšiu vstupnú bránu. Ak na nejakej takejto burze zmením klasické peniaze za krypto, potom už obchodujem a preposielam jedine krypto a naspäť na peniaze mením zase na čo najdôverihodnejšom mieste.


Väčšina veľkých burz má dočasné uzavrené nové registrácie. Je to z dôvodu, že koncom roka 2017 bol obrovský počet nových registrácií a burzy prestali byť stabilné. Začali padať a byť nedostupné. Aby sa toto už neopakovalo väčšina burz navyšuje kapacity serverov a optimalizuje svoju internú infraštruktúru. Naberá nových ľudí do supportu atd. Predpokladám postupné otvárania už tento mesiac.


 

Ak už nejaké kryptomeny máme, môžeme sa rozhodnúť ich uložiť do nejakej dobrej bezpečnej peňaženky a držať, alebo ich mať uložené napríklad v mobile a používať ich v bežnom živote, alebo sa s nimi hrať a zamieňať ich na rôzne iné meny a tým špekulovať o cene.

 

Zamieňanie kryptomien

 

Flyp.me

flypme

Pekná jednoduchá služba, ktorá Vám automaticky zamení niekoľko menových párov bez nutnosti registrovať sa.

 • Nie je potrebná registrácia
 • Rychlosť
 • Jednoduchosť
 • Neobvykle, ale kvalitné meny

ODKAZ NA WEB

 


Changelly

chanelly

Podobná služba ako flyp.me ale pôsobý na mňa o trochu dôverihodnejším dojmom. Naviac je možné nakupovať aj cez platobnú kartu VISA alebo MasterCard.

 • Rýchlosť
 • Jednoduchosť
 • Prehľadnosť
 • Možnosť nakupovať rôzne kryptomeny pomocou platobnej karty.

ODKAZ NA WEB

 


Hardwarové peňaženky na kryptomeny

Hardwarové peňaženky patria k absolutne najbezpečnejšiemu spôsobu kde mať uložený svoj majetok v kryptomenách.

Vaše privátne kľúče sú uložené v HW peňaženke, kde sú šifrované a nemá k ním nikto okrem Vás prístup. Odporáčam od čiastky cca 2-3k EUR určite vlastniť HW peňaženku a držať tak kryptomeny v bezpečí.

Trezor

 1*atN0yHzbAHmy5IgRufQR4w

Stará známa peňaženka ktorá podporuje okrem Bitcoinu ďalšie meny ako a to: Litecoin, DASH, Zcash, Bitcoin Cash / Bcash, Ethereum MyEtherWallet, Ethereal Classic, ERC-20 Tokens, Namecoin, Bitcoin TestNet.

ODKAZ NA WEB


Ladger Nano S

a40d2-1pgxaaffdtlkhzmipguffdg

Alternatívna HW peňaženka k trezou. Prišla na trh neskôr ako trezor, ale za ničím rozhodne nezaostáva. Peňaženku podporuje večšina dobrých burz.

Ladger Nano S podporuje okrem BTC ďalšie meny a to:  ETHEREUM, LITECOIN, FIDO U2F, DOGECOIN, ZCASH, DASH, STRATIS, RIPPLE, HELLO, BITCOIN CASH, COMODO, ARK, EXPANSE, UBIQ, PIVX, VERTCOIN, VIACOIN, NEO, STEALTHCOIN, BITCOIN GOLD, STELLAR, HCASH, DIGIBYTE, QTUM

ODKAZ NA WEB


Mobilné peňaženky na kryptomeny

Mobilné peňaženky predstavujú najlepší spôsob ako kryptomeny využívať v bežnom živote. V praxi je to jediná varianta ako zaplatiť za nejaký tovar, alebo službu v kryptomene. Jednoducho vytiahnete mobil, oskenujete QR kod a potvrdíte transakciu. V dnešnej dobe už nie je BTC z dôvodu vysokých poplatkou a dlhej čakacej doby vhodný, ale iné altcoiny si s každodennou platbou ľahko poradia.

 

Coinomi

coinomi

Coinomi je veľmi pekná a bezpečná peňaženka, ktorá je zatial žiaľ dostupná len pre Android.

Aplikácia pre iOS je odovzdaná Applu, ale ten ju z nejakého dôvodu zatial blokuje. Firma Apple zatial nevydala žiadne verejné stanivisko ku kryptomenám. Coinami nie je jedniná peňaženka, ktorá nie je pre iOS dostupná. Pre iPhone je dostupný len malý počet peňaženiek. Jednou z nich je Coinbase.


Coinbase

coinbase mobile app ios

Peňaženka je dostupná pre iOS aj Android. Má úžasný widget, ktorý sa okamžite stáva návykovým.

Coinbase je jedna z mála peňaženiek dostupný pre platformu iOS. Ďalšou z nich je Revolut, ktorý je spomenutý pri burzách. Nejedná sa ale ani o typickú burzu, ani mobilnú peňaženku. Revolut je proste banka, ktorá podporuje nákup kryptomien a zároveň má mobilnú aplikáciu.

 


 

Desktopové peňaženky na kryptomeny

Desktopové peňaženky sú nainštalované na Vašom počítači. Väčšina peňaženiek podporuje všetky bežné operačné systémy OSx, Windows a Linux.

Exodus

exodus-portfolio

Môj favorit medzi klasickými PC peňaženkami. Má skvelý design, dobre sa používa, je bezpečný. Priamo podporuje viacero altcoinov a medzi všetkými menami môžete robiť prevody ako na burze. Veľmi mi vyhovuje aj prepočet na peniaze, takže vidíte celkovú hodnotu vašich altcoinov aj celého portfolia. Spoločnosť Exodus na peňaženke ďalej pracuje. Na blogu majú zverejnenú road mapu takže si môžete pozrieť či bude v budúcnu pridaná do portfólia aj Vaša obľúbená kryptomena.

Má ale aj jednu nevýhodu a to, nemôžte si u transakcií nastaviť výšku poplatku. Peňaženka je defaultne nastavená tak, že preferuje rychlosť na úkor poplatkou. Samotný exodus si za klasické transakcie nič neúčtuje, ale poplatok ide sieti čo v prípade BTC znamená, že každá transakcia má minimálny poplatok aktuálne 117$. Ano je to smutné, ale na ostatné altcoiny je exodus podľa mňa skvelá peňaženka. Pre držanie BTC je podľa mňa momentálne najlepšia peňaženka Electrum.

ODKAZ NA WEB


Electrum ( BTC )

darkbg

 

Electrum je asi najuznávanejšia BTC peňaženka súčastnosti. Má veľa funkcií ako napríklad nastavovanie výšky poplatku. Nevýhodou pre mňa je zastaralý design. Veľka výhoda je dostupná aj mobilná verzia pre Android.

ODKAZ NA WEB


Obecne platí, že ak si nejakú krptomenu vyberiete, na oficiálnom webe danej meny nájdete informácie o tom, kde sa dá kúpiť a rovnako aj odkaz na stiahnutie oficiálnej peňaženky.

Ďalej platí, že v krypto peňaženkách je dôležité vlastniť privátne kľúče a u burz a online peňaženiek mať aktivované dvojfaktorové overovanie.

Budem rád, ak sa podelíte v komentároch o svoje skúsenosti s používaním krypto peňaženiek

3 komentáre

 1. Ivan  - január 15, 2018 - 8:14 am

  Dobrý deň,

  chcel by som sa informovať bolo by možné požiadať Vás
  o telefonický kontakt z dôvodu viacerých otázok v rámci
  hardware peňaženiek.ďakujem Ivan

 2. Robert  - január 18, 2018 - 9:16 am

  Ahoj,

  Chcel by som sa opýta na peňaženku na Coinbase. Keď dám Recieve, tak mi zobrazí QR kód a kód k peňaženke. Ten kód sa však mení, je to v poriadku? Myslím ten dlhý, keď si dám Recieve dnes, tak je iný ako bol včera.
  Ešte sa chcem opýtať, môžem si kúpiť Trezor, kde si uschovam svoje coiny a v prípade, že chcem obchodovať si ich presuniem na coinbase a odtiaľ kam potrebujem a potom zasa späť? Nie je s tým problém?

  Ďakujem

 3. Jozef  - marec 9, 2018 - 10:57 am

  Zdravím,mám nainštalované COINOMI ale neviem kde najdem (tag destination).

Napísať komentár

Donate

Túto stránku je možné podporiť darovaním ľubovoľného množstva Bitcoinu (BTC) na adresu:

35hAtdXsxScYc8pWmJSCXZ4eQyyLodr8G2

Back to Top

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?